A kitöltendő formanyomtatvány megtalálható  i de kattintva!!!

Vendégsikerek az udvarhelyi 2010-es Őszi Kupán

24 Nov
  • Megtekintve: 67

2010 November 20.án Őszi Kupa néven versenyt rendeztek, a gyerek asztalitenisz-versenyzők számára Székelyudvarhelyen, a városi sportcsarnok asztalitenisz-termében.

Puja Tamás

A versenyen a hazai ISK mellett Besztercéről, Kézdivásárhelyről és Marosvásárhelyről érkezett csapatok vettek részt. A rögtönzött versenyen két kategóriára osztották a mezőnyt, a fiúk és a lányok egymás ellen játszottak. A 6–8 évesek között Kézdivásárhely elvitte mindhárom első helyet, míg a 9–11 éveseknél Puja Tamás bronzérmes (képen látható) lett, az első két helyet pedig Marosvásárhely szerezte meg. A verseny szervezője és az udvarhelyiek edzője, György István elmondta, annak ellenére, hogy csak négy klub volt jelen, a 9–11 évesek korosztályából az ország legjobb 16 versenyzőjének fele részt vett az Őszi Kupán.

„Nagyon színvonalas és kiegyensúlyozott verseny volt. Még kell ilyen megmérettetéseket szerveznünk, mivel az Országos Asztalitenisz Szövetség évente két-három ilyen versenyt rendez, így a fiatalok nehezen tudnak fejlődni. Fontos volt számunkra, hogy a nagyon fiatal kezdők megismerjék a versenyek hangulatát, bedobva a mély vízbe tapasztalatot szerezzenek. A hangsúly nálunk továbbra is az utánpótlásra esik, jó, erős és egységes csapat alakult ki a kicsiknél” – mondta György István.

A hétvégén mindkét székelyudvarhelyi csapat Medgyesen játszik, a férfiak az A divízióban, míg a hölgyek a B divízióban érdekeltek.

A hírért köszönet az szh.ro szerkesztőinek.