A kitöltendő formanyomtatvány megtalálható  i de kattintva!!!

Tamás Szabolcs országos bajnok!!!

13 May
  • Megtekintve: 54

Az elmúlt hétvégén Buzauban zajlott az újonc csapatok országos döntője, ahol az egész országból 39 csapat volt benevezve, a Székelyudvarhelyi Iskolás Sportklub három csapattal szerepelt, míg Tamás Szabolcs a Buzaui CSM csapatánál játszott kölcsönjátékosként. A verseny előtt három napig a verseny helyszínén edzőtáboroztak Szabolcs és Sánduly Levente, akik számára a legnagyobb jelentőséggel bírt a döntő, főleg Leventének az egyéni pontszerzések érdekében.

Szabolcs a két buzaui tehetséggel, Oprea Dragossal és Vrabie Alexandruval együtt nagyon erős csapatot képviselt, első kiemeltként kezdték a viadalt, ami kicsit sem bizonyult könnyűnek, hiszen a végső győzelemre esélyes volt a tavalyi bajnok Kolozsvár mellett Konstanca, Campulung és Slatina csapata is. A tizenhatos döntőben az első körben nem okozott különösebb fejtörést a Konstancai Farul, Marosvásárhely és Lupeni csapata, mindhárom mérkőzést 4-0-ra hozták a fiuk és jutottak az elődöntő csoportba, ahol már az éremért folytak a mérkőzések. A mumusnak számító Campulung ellen egyre jobban belelendültek a fiatalok és nagyszerű játékkal győztek 4-1 arányban, akárcsak Konstanca ellen 4-2-re, amely csapat az országos bajnok Pleteaval az élen sem tudta megállítani a hazai környezetben játszó csapatot, viszont nagy meglepetésre legyőzte a Campulungi együttest és Szabolcsék mellett bejutott a négyes döntőbe. A döntő csoportban Slatina sem találta a magabiztos buzaui csapat ellenszerét, 4-1-es győzelmet követve készülhettek Szabiék a Konstanca elleni döntőre.

A hazai szurkolótábor biztatását élvező játékosok jól kezdték a találkozót, Vrabie szoros mérkőzésen veszített a Kolozsváriak legjobbja ellen, Oprea győzelmével kiegyenlítette a találkozót. Szabolcs sorsdöntő mérkőzése következett Balázs ellen, ami nem indult a legjobban, hiszen ellenfele 2-0-ás szettelőnynél 5-0-ával indította a harmadik szettet, de György István edző időkérése után megváltozott a játék menete és drámai csatában Szabolcs a jelentős hátrányt ledolgozva megfordította a mérkőzést és győzelmével előnyhöz jutatta a csapatot. Az összeomlott Kolozsvári csapat nem tudott felállni a kellemetlen vereség után, a páros és egy Vrabie győzelem pedig a hazai csapat aranyérmét jelentette, Kolozsvár 4-2-es legyőzésével Tamás Szabolcs országos bajnokként állhatott a dobogó legfelső fokára!!!

A Sánduly Levente, Szőcs Bence és Jenei Barnabás alkotta udvarhelyi első csapat a legjobb tizenhat között hetedik kiemeltként kezdte a viadalt, főleg Levente győzelmei húzták a csapatot, de Bence és Barnabás is több mérkőzésen nagyszerűen teljesítettek, három győzelemmel és négy vereséggel az előkelő kilencedik helyen végeztek, Sánduly aki még jövőben is ebben a kategóriában versenyez a háromnapos rendezvényen csupán háromszor hagyta el vesztesen az asztalt.

A kellemes meglepetést a Vieriu Cristian, Káló Norbert és Vetési Norbert alkotta csapat szolgáltatta, akik a tizenhatos döntőbe jutottak és fiatalabb koruk ellenére több mérkőzést is sikerült megnyerniük, végül a tizenkettedik helyen zárták a csapatdöntőt.

A Balázs Csaba, Bencze Hunor és Geréb Attila alkotta harmadik csapatunk a selejtezőkben nem tudott túljutni a bukaresti CSTA és a buzaui CSS csapatán, így nem sikerült a legjobb tizenhat közé kerülniük.