A kitöltendő formanyomtatvány megtalálható  i de kattintva!!!

Tamás Szabolcs az újonc megyei bajnok!

05 Nov
  • Megtekintve: 61

Pénteken a Hargita Megyei Asztalitenisz Szövetség szervezésében került sor a székelyudvarhelyi Sportiskola asztalitenisz termében az újonc kategória (11-13 évesek), megyei bajnokságára. A versenyre benevezett 24 sportoló mindegyike Székelyudvarhelyről származott, a verseny lebonyolítási rendszere az országos döntő mintája szerint zajlott. Eszerint négy hatos csoportba lettek sorsolva a játékosok, a csoportkiemeltek a nemzeti ranglista alapján Tamás Szabolcs, Puja Attila Tamás, Sánduly Levente és Bíró Norbert voltak. Mindegyik csoportból az első két helyezett jutott a negyedöntőkbe, a csoportmérkőzések során nem igazán születtek meglepetések, egyedül a Bíró Norbert és Kövecsi Tamás mérkőzés eredménye borította a papírformát, utóbbi győzelmével. A negyedöntők során Tamás Bíró ellen győzedelmeskedett, Kövecsi a három évvel kisebb Tóth Márkot búcsúztatta, Sánduly Leventének nem okozott gondot a szintén kisebb Káló Norbert, míg Puja Szőcs Máté legyőzésével jutott az elődöntőbe. Nagyszerű csatákat hozott a döntőért vívott mindkét párharc, Tamás folytatta a magabiztos játékot, a másik ágon pedig Puja győzedelmeskedett Sánduly ellen. A döntőben Puja csak megszorítani tudta Szabolcsot, aki magabiztosan szettveszteség nélkül nyerte a tornát elhódítva ezzel a megyei bajnok címet.