A kitöltendő formanyomtatvány megtalálható  i de kattintva!!!

Sánduly Levente ezüstéremmel jött haza Prágából!

29 May
  • Megtekintve: 31

Május 25-27 között Prágában szerepeltek újoncaink a Cseh Nemzetközi Bajnokságon, ahol tíz nemzet több mint kétszáz sportolója állt asztahoz. Csapatunk a verseny előtt négy napig a Nagykárolyi edzőközpontban készült, a napi 2-3 edzésnek meglett az eredménye. A felkészülés alatt csapataink mérkőzéseket játszottak a hazaiak ellen, valamint a magyarországi Nyírbátor és Apagy csapatai ellen.

A csapatmérkőzésekkel rajtolt a rangos verseny, Sánduly Levente a craiovai Bogdan Cristiannal alkotott csapatot, Tamás Szabolcs pedig a marosvásárhelyi Kiss Leventével, a harmadik csapatunk pedig az egy héttel korábban Zágrábban is kellemes meglepetést okozó Bíró Norbert és Cighir Alex aloktta duó volt. Ez Prágában sem történt másképp, a fiuk még egy lapáttal rátettek a korábbi jó játékukra, mindhárom csapat sikeresen jutott túl a selejtezőcsoportokon és került a tizenhatos főtáblára. A jó játék ellenére a nyolcaddöntőben a Tamás-Kiss csapat vereséget szenvedett a svédek ellen 3-0 arányban, akárcsak a Bíró-Cighir, akik a házigazda csehek győztek le 3-1-re. A Sánduly-Bogdan páros a negyeddöntőben a cseheket búcsúztatta, majd az elődöntőben nagy csatában győzték le 3-2-re a verseny első kiemeltjeként szereplő cseh gárdát és jutottak a fináléba. A döntőre már sajnos nem futotta az erejükből többre, kissé elfáradtak a fiuk, így a lengyel páros állhatott a dobogó legfelső fokára.

Az egyéni küzdelmekben szintén mindannyian a főtáblára jutottak, a legjobb tizenhat között azonban Sánuly kivételével mind alul maradtak ellenfeleikkel, Bíró nagy csatában veszített 3-2-re, Tamás Szabolcs nem találta svéd ellenfele hibáit, míg Cighir a hazaiak egyik legjobbja ellen hajtott fejet. Sánduly a negyeddöntőig menetelt, ahol sajnos vereséget szenvedett cseh ellenfelétől, kiengedve a kezéből egy újabb éremszerzési lehetőséget. Mindent összevéve sikerült elérni azt, hogy már az újoncaink is érmeket tudnak szerezni a nemzetközi porondon, valamint a komoly eredmények felé terelni a játékosainkat.

A verseny eredményei bővebben a www.tt-sport.cz honlapon vagy pedig ide kattintva nézhetőek meg.