A kitöltendő formanyomtatvány megtalálható  i de kattintva!!!

Parázs mérkőzések zajlottak az Euregionális versenysorozat döntőjében!

30 Jan
  • Megtekintve: 40

A világ legnagyobb asztalitenisz versenysorozata, a Pro Tour mintájára került megrendezésre az Euroregionális versenysorozat döntője, ahol az ősszel lezajlott több fordulós versenysorozat végén kialakult ranglista alapján a legjobb tizenhat újonc és gyerek kategóriájú játékos mérhette össze erejét Besztercén. Csapatunkból a 11-13 éves korcsoportban Demeter Hunor és a két évvel kisebb Tamás Szabolcs kvalifikálta magát a legjobbak közé, míg a gyerek kategóriában Sánduly Levente és Szőcs Bence indulhatott. A vigaszágon pedig Mihály Bence és Cighir Alex versenyezhetett, valamint Vieriu Cristian és Vetési Norbert a legkisebb kategóriában.

Euroregionális Döntő Beszterce

Az elejétől kezdve kiélezett mérkőzéseket lehetett látni, az újoncok négy nyert játszmáig küzdöttek, ami kemény megpróbáltatások elé állította a játékosokat, a fejenkénti 11 mérkőzés komoly fizikai és psihikai felkészülést igényelt. Demeter jól kezdte a mérkőzéssorozatot csoportjában csupán a későbbi győztes Anca és a brozérmes Fodor tudta nagy nehézségek árán legyőzni az udvarhelyit, így Huni a harmadik helyen jutott a legjobb nyolc közé, ahol további fejtöréseket okoztak az ország legjobbjainak számító Daniel, Sangiorzan és Dragoman, a végelszámolásnál pedig a hetedig helyre voltak elegendőek Demeternek a megszerzett győzelmei.

Tamás Szabolcs roppant összeszedett és ambíciós játékot produkálva játszotta végig a versenyt, nem nagyon ihletődött meg két évvel idősebb ellenfeleitől, sőt kevésen múlott, hogy nem sikerült a legjobb nyolc között végeznie. Nagy csatában szenvedett 4-3-ra vereséget a hazaiak legjobbjától,    a verseny alatt szerzett négy győzelme a tizedik helyre volt elegendő.

A gyerek kategóriában Sánduly Levente első nap nem tudta hozni a maximális formáját, fejben nem tudott teljes mértékben koncentrálni és már az elején elszalasztott két fontos mérkőzést, ami azt eredményezte, hogy az éremért folyó harcból kimaradt, mivel nem sikerült a legjobb nyolc közé verekednie magát. Az ébredés viszont nem maradt el, a folytatásban nem akadt legyőzője, de sajnos a kilencedik helynél előbb nem tudott végezni ezen a versenyen.

Kellemes meglepetésnek számított Szőcs Bence játéka, aki a legjobb tizenhat közé az utolsó helyen jutott be, de megmutatta, hogy neki előbb van a helye, sorra szorongatta nevesebb ellenfeleit, feltornászva magát a legjobbak közé. Három győzelmével így a tizenkettedik helyet szerezte meg, ami nagy előrelépésnek számít.

A vigaszágon rendezett versenyben kimagaslót alakított Vieriu, aki a második helyen végzett, valamint bíztató játékot produkált Vetési is, őt a nyolcadik helyen találhattuk a végén, míg a nagyobbaknál Cighir Alex a második illetve Mihály Bence a harmadik helyen végzett.