A kitöltendő formanyomtatvány megtalálható  i de kattintva!!!

Négy arany és két bronzérem Zilahon!

27 May
  • Megtekintve: 51

Az elmúlt hétvégén Zilahon vettek részt csapataink a hagyományos "Június 1 Kupán", ahol a székelyudvarhelyi csapat mellett jelen voltak Nagykároly, Szatmár, Beszterce, Kolozsvár, Marosvásárhely, Arad, Szalonta, Nagyvárad és a hazaiak fiatal asztaliteniszezői több mint 120-an, akik két korcsoportban versenyeztek. Az újoncoknak páros és egyéni küzdelmek voltak kiírva, míg a gyerek kategóriának csapat és egyéni versenyszám szerepelt a kétnapos programban. A hétvége két maximálisan teljesítő játékosa Tamás Szabolcs és Vetésy Nobert voltak, akik mindkét versenyszámban a dobogó legfelső fokára állhattak.

Az újonc páros küzdelmeiben a Kövecsi Tamás-Tricolici(Beszterce) és a Balázs Csaba - Bencze Hunor alkotta páros a nagyeddöntőkig menetelt, ahol egyaránt vereséget szenvedtek, a Tamás Szabolcs - Sánduly Levente páros azonban méltóan az első számú kiemelésükhöz magabiztosan nyerték a viadalt, a döntőben a besztercei Olimpiai Központ párosát, a Toma - Hurloi párost győzték le szettveszteség nélkül.

A gyerek korosztálynak a csapatverseny nagyon fontosnak számított, hiszen júniusban az országos versenyeken szeretnénk szép eredményeket elérni és Zilahon össze is kerültek a fiuk olyan ellenfelekkel akik jövő hónapban is útjukat állhatják. A Vieriu Cristian, Káló Norbert és Vetési Norbert alkotta első csapatunk nagyon összekovácsolódott az utóbbi időben és egyre jobb formát mutatnak, a döntői vezető úton mindhárman kivették a rlszüket a sikerből és győzték le Beszterce, Zilah és Arad csapatait. A döntőben Nagykároly ellen még többet kihoztak magukból a fiuk és fordulatos és izgalmas mérkőzésen 3-1 arányban győzedelmeskedtek. A Mózes Botond, Geréb Attila és Bándi Tamás alkotta második csapatunk a legjobb nyolc közé jutott, ahol Besztercétől szenvedtek vereséget és az ötödik helyen zárták a csapatversenyt.

Az gyerek egyéni küzdelmekben Vieriu, Vetésy, Káló és Geréb csoportelsőként, Mózes pedig másodikként jutott a főtáblára a selejtezőkből, Bándinak nem sikerült megfognia a továbbjutó két hely valamelyikét. Az egyenes kieséses rendszerben a tizenhatos főtáblán Geréb - Mózes párharc alakult ki, amit előbbi nyert, a többiek magabiztosan jutottak tovább. A negyeddöntőben Káló Gerébet búcsúztatta, és vereséget szenvedett a másodikkiemelt Vieriu is az aradiaklegjobbja ellen, míg Vetésy tovább menetelt nagykárolyi ellenfelét legyőzve. Az elődöntőkben Káló sem bírt az aradival és kikapott ezáltal a bronzérmet megszerezve, Vetésy pedig 4-0-ra verte a szintén nagykárolyi Szilaghit, aki óriási formában játszott addig. A döntő látványos és izgalmas mérkőzést hozott, Vetésy jobban bírta az idegi játékot és  megérdemelten nyerte meg 4-3-ra a szoros találkozót.

Az újoncok egyéni versenye szintén igért izgalmakat, a selejtezőkből Tamás, Sánduly és Kövecsi jutott csoportgyőztesként tovább, Bencze és Balázs nem jutottak ki a csoportokból. Mindhárom játékosunk magabiztosan haladt a negyedöntőig, ahol Tamás a szatmáriak ellen győzött 4-1-re, míg másik ágon a Kövecsi - Sánduly párosításból meglepetésre Kövecsi került ki győztesen 4-0-ra verve csapatársát. Az elődöntőkben Tamás a beszetreiek legjobbját győzte le, Kövecsi pedig csak megszorongatni tudta a nagykárolyi Balázst, így a bronzéremnek örülhetett. A döntőben visszavágóra készült a nagykárolyi, hiszen két hete pont Szabolcs ellene aratott győzelmével lehett országos bajnok. Szabolcs jól kezdett, az első szett után viszont kicsit kiengedett és 2-1-re átvette az ellenfele a vezetést, a folytatásban viszont felébredt fiatal játékosunk és megfordította a mérkőzést 4-2-re legyőzve ellenfelét a döntőben.