A kitöltendő formanyomtatvány megtalálható  i de kattintva!!!

Jól szerepeltek a serdülők az egyéni döntőn!

22 May
  • Megtekintve: 31

Az elmúlt hétvégén Besztercén rendezték a serdülő kategória egyéni országos döntőjét, az országból mintegy kétszáz sportoló versenyzett a háromnapos viadalon. Székelyudvarhelyről kilenc fiatal tehetség állt asztalhoz, annak ellenére, hogy nem sikerült érmet szerezni ezúttal, nagyon sok kellemes meglepetés született, több játékosunk is biztató játékot mutatott.

Az egyéni selejtezőkkel kezdődött a verseny, Demeter Hunor, Mihály Bence, Cighir Alex, Puja Attila Tamás, Bíró Norbert, Szabó Hunor, Tamás Szabolcs, Kövecsi Tamás és Sánduly Levente egyaránt a csoportokban kezdett, Tamás és az egyre eredményesebb Bíró szettveszteség nelkül nyerte meg a csoportját és jutott tovább, míg Sánduly, Demeter és Kövecsi csoportmásodikként kerültek a főtáblára. Puja, Mihály, Cighir és Szabó egy-egy győztes mérkőzése nem volt elég a továbbjutáshoz. A kieséses rendszerben az addig magabiztosan játszó Demeter szenvedett kellemetlen vereséget Craiovai ellenfelétől, akárcsak Kövecsi a zilahi Olahut ellen, így ők az első fordulóban búcsúztak. Nem úgy a továbbra is villogó Bíró és a friss újonc országos bajnokunk Tamás aki csapattársát, Sándulyt győzte le a továbbjutásért. A legjobb 32 között azonban mindketten vereséget szenvedtek, Tamás a campulungi Tonghioiu ellen veszített drámai mérkőzésen 4-2-re, Bíró pedig a negyedik kiemelt Spelbus bajszát cibálta, de nagy csatában ő is vereséget szenvedett 4-2 arányban.

A vegyespáros küzdelmeiben az egyéniben gyengélkedő Puja alakított kiemelkedőt, a medgyesi Munteanuval az oldalán egészen a negyeddöntőig meneteltek, ahol nagy csatában szenvedtek vereséget egy konstancai párostól, a döntő szettet 8-3-as vezetésről bukták el. Demeter a besztercei Manoilaval alkotott párost, Tamás pedig a szatmári Keresztesi oldalán szintén jó párosnak bizonyult, ez a két páros is a nagyeddöntőkig tudott menetelni.

A páros küzdelmekben mindegyik párosunk győzedelmeskedett az első fordulóban, a legjobb 32 közül azonban már csak a Tamás-Popescu és a Bíró-Sánduly párosok tudtak a legjobb 16 közé jutni. A Tamás -Popescu páros a Zamfir-Vrabie kiemelt duónak sem kegyelmezett, győzelmükkel az éremért játszhattak a legjobb nyolc között, a Sipos-Sek páros viszont túl nagy falatnak bizonyult a fiatalabb párosnak és vereséget szenvedtek, megszerezve az ötödik helyet.