A kitöltendő formanyomtatvány megtalálható  i de kattintva!!!

Ezüstérem a serdülő országos döntőn!!!

09 May
  • Megtekintve: 57

Aradon került megrendezésre május 6-8 között a serdülők egyéni országos döntője. Az első fázisban az egyéni számban a csoportmérkőzésekkel kezdett a kb. kétszáz asztaliteniszező, csapatunkból Kaloz Anita, Demeter Hunor, Puja Attila Tamás, Tamás Szabolcs és Kövecsi Tamás kellett csoportmérkőzést jatszodjon, Onofrei és Péter kiemeltként szerepeltek. Anita magabiztosan jutott ki csoportjából, a fiuk habár mindannyian nagyszerű játékot mutattak, nem jutottak a főtáblára, Tamás és Demeter győzelme csupán a harmadik helyre volt elég. A páros küzdelmekkel folytatódott a verseny, a Péter-Onofrei páros volt az egyik éremesélyes, nem is volt gond a negyeddöntőig, itt viszont 2-1ről veszítettek a Kolozsváriak párosával, mieinknek pedig maradt az ötödik helyezés. A vegyespáros küzdelmeiben pedig sikerült megszerezni a rég várt és megérdemelt érmet, Péter Nándor a Slatinai Trifu Bogdanaval nem kis teljesítmény mutatva állhatott a dobogó második fokára. A döntőig vezető út kicsit sem volt könnyű, de mindketten higgadtan és okosan győzték le ellenfeleiket, többek között a második kiemelt Orazali-Lupu párost. A döntőben már nem sikerült felülkerekedni az első kiemelt Costea-Balint páros ellen, a fáradtság is színrelépett,  de ez látszólag már senkit nem zavart, hiszen az ezüstérem is egy nagyszerű eredmény volt mindkét fél számára. Az egyéni küzdelmekben a főtáblán már nem lehetett simma mérkőzést látni, a fiuk Péter és Onofrei révén nem tudták hozni legjobb formájukat, így elbuktak az éremszerzéstől. A meglepetést Anita hordozta magával sokáig, több neves ellenfelet is legyőzött, érett, ambiciós  játékot mutatva, azonban a második kiemelt besztercei Clapa ellen már nem tudott csodát tenni a negyeddöntőben, térdfájdalmai is előjöttek, így vereséget szenvedett, de megmutatta, hogy a legjobbak között van a helye.