A kitöltendő formanyomtatvány megtalálható  i de kattintva!!!

Egy ezüst és két bronzérem termett a "Verzár Sándor Emlékversenyen"

13 Nov
  • Megtekintve: 35

Marosvásárhelyen szerepeltek sportolóink vasárnap a hagyományos "Verzár Sándor Emlékversenyen", ahol az ország több részéről, Galactól Nagykárolyig, körülbelül százan álltak asztalhoz a három kategóriában. Csapatunk tizennégy sportolóval nevezett, szinte egynegyedük pedig a dobogóra is felállhatott.

A 7-8 éves kategóriában Karácsony Dániel és Mózes Botond voltak az indulók, mindketten magabiztosan nyerték selejtezőcsoportjukat és jutottak a döntő négyes csoportba. A döntő csoportban kettejük mellé egy medgyesi és egy marosvásárhelyi sportoló került, a körmérkőzéses rendszerben Müzes nem tudott győzelmet szerezni, így negyedik helyen zárta a viadalt, míg Karácsony egy győzelmének köszönhetően a bronzérem birtokosaként távozhatott.

A középső kategóriában (9-10 évesek) Káló Norbert, Geréb Attila, Vetési Norbert, Jenei Barnabás, Tóth Márk, Vieriu Cristian és Szőcs Bence versengett a csoportmérkőzéseken, utóbbi háromnak sikerült a legjobb tizenhat közé kerülni, a többiek a vigaszágon versenyezhettek. Tóth és Vieriu is nehéz ellenfelet kapott, de egyikük sem adta olcsón a bőrét, mindketten 3-2-es szoros mérkőzésen maradtak alul jobban rangsorolt ellenfeleikkel szemben. Szőcs a negyeddöntőig menetelt, de ő sem bírt a korábban Tóthot búcsúztató Opra ellen és a legjobb nyolc között kiesett a versenyből.

Az újonc kategóriában (11-13 évesek) Tamás Szabolcs, Sánduly Levente, Szőcs Máté, Kövecsi Tamás, Bence Hunor volt az indulók sorrendje csapatunk részéről, a csoportmérkőzések során Tamás veretlenül jutott az elődöntő csoportba, Sánduly pedig a jobb szetteredményének köszönhetően. A meglepetést Szőcs Máté szolgáltatta, aki megelőzve csapattársát, Kövecsi előtt végzett a selejtezők során és jutott szintén az elődöntő csoportba. Itt Tamás továbbra is száz százalékosan teljesített, így a döntőre készülhetett, míg Sánduly a 3-4 helyekért játszhatott, a mérkőzést hátrányból fordította meg és állhatott a dobogó harmadik fokára. A döntőben kiélezett párharcot láthattunk Tamás és a ludasi Fodor között,  egy kis szerencsének is tudhatóan a Maros-parti fiu zsebelte be a győzelmet, így Szabolcs újabb ezüstéremmel gazdagította gyűjteményét.