A kitöltendő formanyomtatvány megtalálható  i de kattintva!!!

A kiesés ellen küzd tavasszal az ISK–FSK csapata

01 Dec
  • Megtekintve: 110

Nem sikerült elmozdulnia csoportja utolsó helyéről az ISK–FSK férfi asztalitenisz-csapatának az A-divízióban, így tavasszal a többi csoport negyedik helyezettjeivel a kiesés ellen fog küzdeni.

asztalitenisz-medgyes-isk-fsk_02_b

Az elmúlt hétvégén a felnőtt férfi A-divízió 3. fordulóját rendezték Medgyesen. A székelyudvarhelyi ISK–FSK Mózes Gyula, Péter Nándor, Csortán Szabolcs és György István felállításban Kézdivásárhely ellen kezdett, azonban nem tudott kellőképpen felpörögni a mérkőzésre, Csortán és Mózes is görcsösen kezdett, így 9–5-re elveszítették a szombat délelőtti mérkőzést (György 2, Mózes 1, Péter 1, Mózes–György páros 1 győzelem). A délutáni megmérettetésen Pétert pihentette az edző, helyette Józsa Zoltán játszott. Dombi utóbbi időben mutatott jó játéka sem tudta megtörni a csoportgyőzelemre esélyes medgyesieket, akik 9–5-re nyerték a találkozót (György 2, Mózes 1, Mózes–György páros 1 győzelem).

A vasárnapi, Gyulafehérvár elleni rangadónak nagy volt a tétje, hiszen az ISK–FSK-nak mindenképp győznie kellett volna ahhoz, hogy változtassanak a csoportban elfoglalt pozíciójukon. Mindegyik asztaliteniszező érezte a mérkőzés súlyát, valószínűleg ez nyomta rá bélyegét a fiatal asztaliteniszezők játékára, a csapat végül nagyon szoros csatában 9–8-ra alulmaradt a Fehér megyei csapattal szemben (György 4, Mózes 3, György–Mózes páros 1 győzelem). A vereség miatt nem sikerült az ISK–FSK-nak elmozdulni csoportja negyedik helyéről, így az utolsó forduló eredményeitől függetlenül már nem tudnak változtatni pozíciójukon. Ennek megfelelően a tavaszi rájátszásban a negyedik csoportban fognak játszani az udvarhelyiek, ahol eldől, hogy a bajnokság végén, mely csapatok fogják elfoglalni a 13–16. helyeket, az utolsó kettő kiesik a B-divízióba.

asztalitenisz-medgyes-isk-fsk_01_b

A női B-divízióban az udvarhelyi lányok későre melegedtek be a játékba, eléggé megihletődötten kezdtek Bukarest és Medgyes ellen. A két találkozón egyedül Kalóz Anita tudott egy mérkőzést nyerni, azt is a fővárosiak ellen (Bukarest ellen 9–1, Medgyes ellen 9–0). A forduló harmadik mérkőzésén, Topoloveni ellen már teljesen más udvarhelyi csapatot lehetett látni az asztaloknál, Anita megállíthatatlan volt, majd Veres Boróka is betársult a győzelmekhez. Abrán Mónika, ha nem is tudta megismételni előző fordulóban mutatott nagyszerű formáját, de két nyereségével a győzelem felé tolta csapatát. Az i-re a pontot Botorok Beáta tette fel, aki 8–8-as állásnál ellenfelének esélyt sem adva, bebiztosította csapata harmadik helyét a csoportban: ISK–FSK – Topoloveni 9–8 (Kalóz 4, Abrán 2, Veres 1, Botorok 1, Kalóz–Abrán páros 1 győzelem).

„A fiúknál ezt az eredményt nem lehet kudarcként elkönyvelni, hiszen egyértelműen a miénk a legkeményebb csoport a bajnokságban. Továbbra is az a célunk, hogy az ifiket tudjuk szerepeltetni és tapasztalatszerzést biztosítsunk nekik. Ennek ellenére tavasszal sokkal többet fogok várni tőlük. Amíg Gyulafehérvárnak a csapata egy-egy kolozsvári, besztercei, medgyesi és szerb játékosból áll, addig mi saját nevelésű játékosokkal vesszük fel a harcot. Ez pedig mindenképpen pozitív hangot ad a munkánknak. A bajnokság fele még hátravan, tehát akad dolgunk, van mire keményen készüljünk” – mondta György István edző.