A polgármesteri hivatal és a Székelyudvarhelyi Sportért Alapítvány szervezésében csütörtökön kora délután közel

száz résztvevő előtt második alkalommal rendeztek sportgálát a Küküllő Szállodában.

sportgala vn 028_b

A rendezvényt egy ötperces videóösszeállítás nyitotta meg, amelyben a székelyudvarhelyi sportokat érintve bemutatták a kicsiket és a nagyokat. Ezután Bunta Levente polgármester elmondta, öröm számára, hogy ilyen szép számban összegyűltek a gálán, és megint lehetőség adódott, hogy megszervezhessék az eseményt. A sportért tenni kell, támogatnunk kell a fiatalokat – mondta, majd ismét felajánlotta partnerséget, így előbb a munkában, majd az örömben és ünneplésben is közösen vehetnek részt az udvarhelyiek.

A II. Székelyudvarhelyi Sportgála díjazottjai:
1. Székelyudvarhelyi KC
A 2007 óta a Nemzeti Ligában szereplő SZKC csapata a 2010–2011-es bajnokságban ezüstérmet szerzett, majd az EHF Kupa 4. köréig menetelt.

2. Székelyudvarhely SK

A teremlabdarúgó 1. Ligában szereplő csapat nagyszerű teljesítménnyel a 2010–2011-es bajnokságban bronzérmet szerzett.
3. Székelyudvarhelyi FC
A 2006-ban létrejött Székelyudvarhelyi FC néhány lelkes edző és támogató kezdeményezésére alakult, azzal a céllal, hogy a városban megpróbálják biztosítani a nagypályás fociélet folytonosságát.
4. Roseal SC
A város egyik legrégebbi sportegyesülete, jelenleg a megyei bajnokságban szerepel, valamit ifjúsági labdarúgók nevelésével foglalkozik.
5. Fejér SK-ISK, férfi 1
A Székelyudvarhelyi Fejér-ISK a Nemzeti A Ligában szereplő férfi asztalitenisz-csapat.

6. Fejér SK-ISK, nők
A Székelyudvarhelyi Fejér-ISK, a Nemzeti B ligában szereplő női asztalitenisz-csapat idei célja a magasabb osztályba való feljutás.

7. Fejér SK-ISK, férfi 2
A Székelyudvarhelyi Fejér-ISK a Nemzeti B ligában szereplő fiú asztalitenisz-csapat.

8. Fit.Feel Sportegyesület
A Fit.Feel Sportegyesület a Nemzeti A Ligában szerepelve gyerekeket próbál a versenysport irányába vezetni, illetve minőségi sportolókat kinevelni.
9. Epad Sportegyesület
A Székelyudvarhelyi Epad Sportegyesület rendezvényeivel az udvarhelyszéki, sportot szerető embereknek mozgási lehetőséget biztosít.
10. Az ISK ifjúsági U18-as lánycsapata
A Székelyudvarhelyi ISK ifjúsági U18-as, női gyeplabdacsapata soraiban több román válogatottal 2011-ben országos bajnoki címet szerzett. Edző: Bán-Széll István.
11. Az ISK ifjúsági U21-es fiúcsapata
A Székelyudvarhelyi ISK ifjúsági U21-es fiú gyeplabdacsapata 2011-ben országos bajnoki címet szerzett. Edző: Bán-Széll István.
12. SZKC mini-kézilabdacsapata
A Székelyudvarhelyi KC gyermek-kézilabdacsapata az országos döntőn 8. helyezést ért el. Edzők: Orbán Levente és Orbán Szilárd.
13. IpSE
Az Infopress Sport Klub S.E. amatőr csapatként a teremlabdarúgó 2. Ligában szerepel, évek óta szervezi az IpSE Tömegfutást.
14. László Szabolcs birkózó
A székelyudvarhelyi László Szabolcs 7-szeres román felnőtt birkózóbajnok, csapatban kétszeres Bundesliga-győztes, Európa-bajnoki 7., világbajnoki 4. helyezett. A román felnőtt birkózóválogatott tagja hamarosan olimpiai selejtezőn vesz részt.
15. Molnos Sándor birkózó
Molnos Sándor 120 kg-ban az ifjúsági 1-es korosztályban országos bajnok, serdülő Európa-bajnokságon vett részt, a román birkózóválogatott tagja.
16. Katona Zsolt birkózó
Katona Zsolt 60 kg-ban az ifjúsági 1-es kategóriában rendezett országos bajnokságon bronzérmet szerzett, a román válogatott tagja.
17. Boros Gábor birkózó
Boros Gábor 76 kg-ban ifjúsági 2-es kategóriában rendezett országos bajnokságban bronzérmet szerzett.
18. Gronic Dmitrii birkózó
Gronic Dmitrii 55 kg-ban ifjúsági 2-es kategóriában rendezett országos bajnokságon ezüstérmet szerzett.
19. Vajda Sándor birkózó
Vajda Sándor 35 kg-ban ifjúsági 3-as kategóriában rendezett országos bajnokságban aranyérmet szerzett.
20. Juon Mihály birkózó
Juon Mihály 38 kg-ban ifjúsági 3-as kategóriában rendezett országos bajnokságban aranyérmet szerzett.

21. Márton Barna birkózó

Márton Barna 47 kg-ban ifjúsági 3-as kategóriában rendezett országos bajnokságban aranyérmet szerzett.
22. Jakab Árpád birkózó
Jakab Árpád 59 kg-ban ifjúsági 3-as kategóriában rendezett országos bajnokságban aranyérmet szerzett.
23. ISK ifjúsági 1-es birkózócsapata
A székelyudvarhelyi Iskolás Sport Klub ifjúsági 1-es birkózó csapata az ifjúsági csapatbajnokság székelyudvarhelyi döntőjén második helyezést ért el. A csapat tagjai: Katona Zsolt, Balázs Zsolt, Szabó Sándor, Szabó László, Mátyus Loránd, Koszta Vencel. Edzők: Bodrogi Csaba, Katona László.
24. ISK ifjúsági 2-es birkózócsapata
A székelyudvarhelyi Iskolás Sport Klub ifjúsági 2-es birkózócsapata az ifjúsági csapatbajnokság döntőjén 1. helyezést ért el. Tagjai: Kovács Krisztián, Pruteanu Cristian, Márton Barna, Jakab Árpád, Tifán Attila, Florea Claudiu, Boros Gábor, Sándor Arnold, Miklós István, Gergen Zoltán, Lőrincz Roland, Gronic Dmitrii. Edzők: Bodrogi Csaba, Katona László.
25. Swimming to Perfection úszócsapat
A Swimming to Perfection úszócsapata 2011-ben nyolc megmérettetésen vett részt, ahonnan 33 érmet szerzett.
26. Székelyudvarhelyi Floorball csapat
A székelyudvarhelyi Floorball csapat tagjai egy új sportágat honosítottak meg, és Dobj egy mackót a pályára! elnevezésű akciójuk során több mint 300 plüssállatkával csaltak mosolyt a beteg gyermekek arcára.

27. Péter Nándor asztaliteniszező
Péter Nándor asztaliteniszező a serdülő egyéni országos döntőn ezüstérmet szerzett vegyes párosban.

28. Abrán Mónika asztaliteniszező
Abrán Mónika asztaliteniszező a Sportiskolák Országos döntőjén bronzérmet szerzett ifjúsági lány kategóriában.

29. Moţoţoianu Ana sakkozó
Moţoţoianu Ana sakkversenyző az ifjúsági 3-as korosztályban az országos döntőn aranyérmet szerzett praktikus sakkban, illetve ezüstérmet rapid sakkban.
30. Varga Adrienn sakkozó
Varga Adrienn sakkversenyző az ifjúsági 1-es korosztályban az országos döntőn aranyérmet szerzett rapid sakkban, illetve bronzérmet villámversenyen.
31. Băcescu Lajos motokrossz
Băcescu Lajos motokrosszversenyző 2011-ben országos bajnoki ezüstérmet és Balkán-bajnoki címet szerzett.
32. id. Tarcsi András jégkorongedző
id. Tarcsi András 1970–1993 között a Küküllő jégkorongcsapatának edzője volt, 35 éven keresztül pedig az udvarhelyi sportiskola jégkorong és gyeplabda szakos tanára.
33. Pialoga Adolf korábbi sífutó
Pialoga Adolf atlétikában, sífutásban és labdarúgásban egyaránt jeleskedett, több sportágban bírói jogosítványt szerzett, majd sporttudósító volt.